Strona główna
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się
26 czerwca 2026 r- o godz. 8:00 odbędzie się Msza Święta w kościele.
- około godz. 9:00 rozpocznie się podsumowanie roku szkolnego w amfiteatrze szkoły,
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja oraz Nauczyciele Szkoły
Bardzo Zielona Szkoła w Dusznikach Zdroju
Wyjazdy uczniów na Zieloną Szkołę to u nas już tradycja. Szkoła Podstawowa im. ks. prał. St. Gawlika zorganizowała już po raz 5 taki wyjazd.
Od 8 do 12 czerwca 2026r. 53 uczniów z klas: 4b,5a,5b,6a,6b,7a oraz 8b uczestniczyło w Bardzo Zielonej Szkole. Był to wyjazd zorganizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych ,,Źródła’’, których celem były obserwacje przyrodnicze, ćwiczenia uczące uważności i kontaktu z przyrodą oraz warsztaty ekologiczne.
Operacja Klimczok: Klasa 8b przetrwała górską misję specjalną!
Meldunek z frontu turystycznego: Klasa 8b zdobyła beskidzkie szczyty, zaliczyła szkołę przetrwania i wróciła w pełnym składzie! W dniach 1–2 czerwca nasi ósmoklasiści wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczo-integracyjno-rekreacyjnej na Szyndzielnię i Klimczok.
Naszym dowódcą, przewodnikiem i organizatorem czasu był pan Krzysztof Bejcar – emerytowany żołnierz, instruktor turystyki kwalifikowanej, wychowawca oraz pasjonat survivalu w jednym. Dzięki niemu ta wycieczka była czymś znacznie więcej niż zwykłym spacerem po górach. A oto jak wyglądał nasz dwudniowy pobyt w górach:
Zielona Szkoła w Podlesicach
W dniach 25–29 maja uczniowie klasy II b wraz z opiekunami uczestniczyli w Zielonej Szkole w Podlesicach. Wyjazd został zorganizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, który przygotowuje wycieczki z bogatym programem ekologiczno-przyrodniczym.
Podczas pobytu uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Morsku, Jaskinię Głęboką oraz Zamek Ogrodzieniec. Każdy dzień był pełen ciekawych zajęć, poznawania przyrody i odkrywania piękna Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Piknik Rodzinny
30 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, pełen atrakcji, radości i pięknych występów artystycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, a szczególnie: Bank Karpatia Radziechowy, Rada Rodziców, Fundacja Razem Przybliżamy Marzenia, OSP Radziechowy, Piotr Dziki, Żywiec Zdrój, Elżbieta Tomasik Rypień, Anna i Krystian Szczotka, Fundacja BeskidPower Łukasz Satlawa.
Galeria zdjęć
- brak danych
