Aktualności

        • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026
          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026

          •  

            Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 
            26 czerwca 2026 r

            • o godz. 8:00 odbędzie się Msza Święta w kościele.
            • około godz. 9:00 rozpocznie się podsumowanie roku szkolnego w amfiteatrze szkoły,

            Serdecznie zapraszamy 

            Dyrekcja oraz Nauczyciele  Szkoły 

        • Bardzo Zielona Szkoła w Dusznikach Zdroju
          • Bardzo Zielona Szkoła w Dusznikach Zdroju

          •  

                        Wyjazdy uczniów na Zieloną Szkołę to u nas już tradycja. Szkoła Podstawowa im. ks. prał. St. Gawlika zorganizowała już po raz 5 taki wyjazd.

            Od 8 do 12 czerwca 2026r. 53 uczniów z klas: 4b,5a,5b,6a,6b,7a oraz 8b uczestniczyło w Bardzo Zielonej Szkole. Był to wyjazd zorganizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych ,,Źródła’’, których celem były obserwacje przyrodnicze, ćwiczenia uczące uważności i kontaktu z przyrodą oraz warsztaty ekologiczne.

            Uczniowie przebywali w ośrodku wypoczynkowym Villa Fortuna  w uzdrowiskowej miejscowości Duszniki Zdrój. Zajęcia edukacyjne były prowadzone przez 2 trenerów edukacji ekologicznej p. Annę oraz p. Karolinę, które skutecznie uwrażliwiały i potrafiły zaciekawić dzieci otaczającą przyrodą. Z racji na ilość uczestników, dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Program był bardzo ciekawy, min. codzienne wycieczki do pobliskiego parku i lasu, degustacja leczniczych wód, obserwacje przyrodnicze, zabawy i zadania terenowe, ustalanie kierunków świata, wyznaczanie azymutu, pomiary wysokości i wieku drzew,  piesza wycieczka ścieżką edukacyjną do schroniska górskiego ,,Pod Muflonem’’, wycieczka do kopalni złota w Złotym Stoku, wycieczka do Parku Narodowego Gór Stołowych i przejście szlakiem turystycznym w Błędnych Skałach, spotkanie z przewodnikiem parku oraz wizyta  w Ekocentrum multimedialnym w Kudowie Zdroju, obserwacja ptaków w ich naturalnym środowisku, pokazy śladów zwierząt oraz warsztaty ekologiczno-przyrodnicze. Pobyt urozmaicały w wolnym czasie zajęcia sportowe, ponieważ ośrodek wypoczynkowy został wyposażony w zaplecze sportowe. W ocenie opiekunów wyjazd był bardzo udany. Z dnia na dzień można było zauważyć rosnącą ciekawość przyrodniczą u dzieci. Dla uczniów natomiast, oprócz walorów przyrodniczych, niesamowita nauka samodzielności, współpracy, kultury osobistej, porządku.

          • Operacja Klimczok: Klasa 8b przetrwała górską misję specjalną!

          • Meldunek z frontu turystycznego: Klasa 8b zdobyła beskidzkie szczyty, zaliczyła szkołę przetrwania i wróciła w pełnym składzie! W dniach 1–2 czerwca nasi ósmoklasiści wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczo-integracyjno-rekreacyjnej na Szyndzielnię i Klimczok.

            Naszym dowódcą, przewodnikiem i organizatorem czasu był pan Krzysztof Bejcar – emerytowany żołnierz, instruktor turystyki kwalifikowanej, wychowawca oraz pasjonat survivalu w jednym. Dzięki niemu ta wycieczka była czymś znacznie więcej niż zwykłym spacerem po górach. A oto jak wyglądał nasz dwudniowy pobyt w górach:

            Dzień 1: Desant pod Dębowcem i wieczorne ognisko

            Misja rozpoczęła się 1 czerwca o godzinie 9.00, kiedy to ruszyliśmy busem spod szkoły w kierunku Bielska-Białej. Po dotarciu pod Dębowiec, mimo deszczu,  sprawnie przemaszerowaliśmy do stacji kolejki linowej. Widoki z gondoli pędzącej na Szyndzielnię zapierały dech w piersiach, ale prawdziwy marsz zaczął się dopiero na górze!

            Około godziny 14.00, po pieszym przejściu z Szyndzielni, zameldowaliśmy się w schronisku na Klimczoku. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na prawdziwą szkołę życia. Pan Krzysztof zorganizował dla nas cykl ciekawych zajęć terenowych, gier i survivalowych wyzwań. Dzień zwieńczyło integracyjne ognisko.

            Największą atrakcją wieczoru było jednak wyjście na szczyt Klimczoka i podziwianie nocnej panoramy Podbeskidzia, z tysiącami migoczących w dole świateł. To na pewno długo zostanie w naszej pamięci! Cisza nocna od 22.00 pozwoliła zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami.

            Dzień 2: Survivalowy poranek i powrót do bazy

            Drugi dzień przywitał nas słońcem i solidnym śniadaniem. Po szybkim konkursie na najlepiej posprzątany pokój  i wykwaterowaniu, od godziny 10.00 ponownie oddaliśmy się w ręce naszego przewodnika. Kolejne dwie godziny gier terenowych pozwoliły nam sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od przewodnika.

            Droga powrotna minęła nam błyskawicznie. Część trasy pokonaliśmy pieszo, podziwiając beskidzką przyrodę. O godzinie 14.00 zapakowaliśmy się do busa kierującego się do Radziechów. Oficjalne i bezpieczne rozwiązanie wycieczki nastąpiło pod budynkiem naszej szkoły.

            Serdeczne podziękowania!

            Składamy gorące podziękowanie panu Krzysztofowi Bejcarowi za profesjonalną opiekę, zorganizowanie fascynujących zajęć, konkursów z nagrodami, ogromną dawkę humoru oraz cierpliwość w przekazywaniu nam tajników górskiego survivalu. Dzięki Panu Krzysztofowi  ta wycieczka była niezapomnianą przygodą i doskonałym krokiem w stronę zacieśniania klasowych więzi przed zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego!

        • Zielona Szkoła w Podlesicach
          • Zielona Szkoła w Podlesicach

          • W dniach 25–29 maja uczniowie klasy II b wraz z opiekunami uczestniczyli w Zielonej Szkole w Podlesicach. Wyjazd został zorganizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, który przygotowuje wycieczki z bogatym programem ekologiczno-przyrodniczym.

            Podczas pobytu uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Morsku, Jaskinię Głęboką oraz Zamek Ogrodzieniec. Każdy dzień był pełen ciekawych zajęć, poznawania przyrody i odkrywania piękna Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

            Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wędrując leśnymi ścieżkami i obserwując otaczającą nas przyrodę. Zielona szkoła była doskonałą okazją do nauki poprzez doświadczenie, aktywnego wypoczynku oraz integracji całej klasy. Wszyscy wróciliśmy z wyjazdu zadowoleni, bogatsi o nowe wiadomości i niezapomniane wspomnienia.

        • Piknik Rodzinny
          • Piknik Rodzinny

          • 30 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, pełen atrakcji, radości i pięknych występów artystycznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, a szczególnie: Bank Karpatia Radziechowy, Rada Rodziców, Fundacja Razem Przybliżamy Marzenia, OSP Radziechowy, Piotr Dziki, Żywiec Zdrój, Elżbieta Tomasik Rypień, Anna i Krystian Szczotka, Fundacja BeskidPower Łukasz Satlawa. 

            Dziękujemy również rodzinom za liczną obecność, za upieczone ciasta, wspólną zabawę oraz okazane serce i wsparcie dla Wojtusia.

        • Alien x Majtis w naszej szkole
          • Alien x Majtis w naszej szkole

          • Trudno opisać słowami to, co działo się w naszej szkole 21 maja.
            Alien x Majtis dali niesamowity koncert z ważnym przekazem — żeby umieć być asertywnym, mieć odwagę powiedzieć „STOP” hejtowi i zawsze pozostać sobą. Fantastyczny kontakt z uczniami, ogrom pozytywnej energii i emocji, które zostaną z nami na długo. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tego wydarzenia a szczególnie Panu Piotrowi Figurze, który był inicjatorem  - bez niego to sie nie mogło udać!  Dziękujemy 

        • Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na rozpoczęcie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele z powagą odśpiewali hymn narodowy, wprowadzając podniosłą i patriotyczną atmosferę uroczystości. Następnie klasa 6a wraz z wychowawcą przygotowała piękną i wzruszającą lekcję historii, przypominając najważniejsze wydarzenia związane z tym doniosłym dniem. Uczniowie zaprezentowali scenki, recytowali wiersze oraz przybliżyli znaczenie pierwszej w Europie konstytucji.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • W dniu 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w ekologicznym quizie, rozpoznawali tropy zwierząt i gatunki drzew. Wspólnie wymyślali hasła zachęcające do dbania o naszą planetę.

        • Ogłoszenie
          • Ogłoszenie

          • Z okazji Dnia Ziemi serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do udziału w zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się 22 kwietnia w godzinach od 7:00 do 17:00 na terenie naszej szkoły.

            To doskonała okazja, aby zadbać o środowisko i w odpowiedzialny sposób pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego, takiego jak stare telefony, baterie, kable, drobne urządzenia elektryczne oraz inne niepotrzebne elektroodpady.

            Elektrośmieci należy wrzucać do specjalnie podstawionego w tym dniu kontenera. Zachęcamy do aktywnego udziału i wspólnego działania na rzecz naszej planety! 🌍

            Razem możemy więcej!

            Zachęcamy do udziału,

            Opiekunowie SK-LOP

        • Udział w Dniach Otwartych Szkół Ponadpodstawowych
          • Udział w Dniach Otwartych Szkół Ponadpodstawowych

          • W dniu 14 kwietnia 2026 roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego. Młodzież zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną   odwiedzając następujące  placówki: Zespół Szkół Technicznych i Leśnych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych. Była to okazja, by poznać kierunki kształcenia w poszczególnych  szkołach, zobaczyć pracownie, warsztaty oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Dni Otwarte to kluczowy moment dla ósmoklasistów, którzy mają szansę podjąć świadomą decyzję o wyborze swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, bez stresu odwiedzić szkołę przed rozpoczęciem w niej nauki i utwierdzić się w decyzji o wyborze. 

        • Poezja i akwarele – sukces naszej uczennicy
          • Poezja i akwarele – sukces naszej uczennicy

          •  

            Wczoraj, 31 marca uczennica klasy 6b - Dorota Małysa - odebrała  nagrodę specjalną w konkursie na najlepszą interpretację poetycką akwareli Joanny Zając -Slapnicar. Nagrodę ufundował Zbigniew Rudko - sekretarz grupy literackiej Gronie. Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej oraz Fundacja Arcy Arty zaproponowało interpretację w formie wiersza, a Dorotka świetnie się z tego zadania wywiązała.

            Gratulujemy!

        • Akcja charytatywna w naszej szkole
          • Akcja charytatywna w naszej szkole

          • Z radością informujemy, że w naszej społeczności szkolnej w dniach 16, 17 oraz 23 marca odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Kazika. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać fundusze, które zostały już przekazane na jego leczenie i rehabilitację.

            Akcja pokazała, jak wielką siłę ma współpraca oraz chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Każdy gest, nawet najmniejszy, miał ogromne znaczenie i przyczynił się do osiągnięcia tego pięknego celu.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, Uczniów oraz Nauczycieli za okazane wsparcie, życzliwość i otwarte serca. To dzięki Wam takie inicjatywy mają sens i realnie pomagają potrzebującym.

            Dziękujemy za każdy wkład oraz za to, że razem tworzymy społeczność pełną empatii i dobra.

            Dyrekcja Szkoły

        • Informacja
          • Informacja

          •  

            Informuję, że na tablicy informacyjnej w szkole została wywieszona lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027.

            Z poważaniem

            Bożena Kupczak

            Dyrektor Szkoły 

        • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej   „Młodzież zapobiega pożarom” 2026
          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” 2026

          • W dniu 27 marca 2026 roku drużyna w składzie: Szymon Bejcar, Bartłomiej Ryczek, Zofia Kastelik, Jakub Roczyna , Wiktoria Bejcar i Mateusz Gabryel  reprezentowali naszą szkołę oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Radziechowy na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje gminne odbywały się  w Domu Ludowym w Przybędzy.

             III miejsce zajęła Zofia Kastelik w kategorii klas I-IV

            II miejsce zajął Mateusz Gabryel w kategorii klas V-VIII

            Dziękujemy gospodarzom i  organizatorom oraz  gratulujemy wszystkim uczestnikom i  zwycięzcom !

                                                                            Opiekun drużyny: Edyta Pasternak

        • LAUREACI  GMINNEGO KONKURSU GWARY
          • LAUREACI  GMINNEGO KONKURSU GWARY

          • W niedzielę, 22 marca 2026r. w Juszczynie odbył się Koncert Laureatów V Gminnego Konkursu Gwary im.A.Murańskiego. W wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły , którzy zaprezentowali wiersze Grzegorza Brodki w gwarze. W kategorii klas I-IV –  I miejsce  zdobył Franciszek Satława z  kl.3a, natomiast  II miejsce Jessica Lalik również uczennica klasy 3a. Laureatom serdecznie gratulujemy!

                                                                                 Opiekun Edyta Pasternak

        • Laureaci Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
          • Laureaci Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

          • W dniu 21 marca 2026r. w Świnnej odbyło się uroczyste rozdanie nagród III edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego  „Na Szczycie” im. Mietka Krzaka. Na konkurs wpłynęło ponad 4 tysiące prac z całej Polski i zza granicy. Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach.

             Oto laureaci:

            RYSUNEK KLASY I-III

            I miejsce-Iga Nowak kl.3a-op.Edyta Pasternak

            II miejsce-Maja Dudek kl.3a-op.Edyta Pasternak

            III miejsce –Maja Wolna kl.3a-op.Edyta Pasternak

            Wyróżnienie -Anhelina Soloshchuk kl.1a-op.Zuzanna Tlałka

            KLASY IV-VI

            I miejsce-Zuzanna Rypień kl.5b-op.Maria Wołek

            KLASY  VII-VIII

            II miejsce- Julia Chochorowska kl.8b- op.Maria Wołek

            MALARSTWO KLASY I-III

            III miejsce- Bruno Bogusz –kl.1b –op.Lucyna Jagosz

            WYKLEJANKA KLASY I-III

            III miejsce-Lidia Majcher–kl.3a-op.Edyta Pasternak

            III miejsce- Nikola Mika–kl.3a-op.Edyta Pasternak

            Wyróżnienie –Joanna Mika –kl.3a-op.Edyta Pasternak

            MALARSTWO NA SZKLE

            I miejsce Nadia Knapek kl.6b- op.Maria Wołek

            II miejsce-Hanna Figura kl.4a- op.Maria Wołek

            III miejsce-Maria Figura –kl.5a- op.Maria Wołek

            Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie , a laureatom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszego rozwijania talentów plastycznych oraz kolejnych sukcesów.

    • Kontakty