• Wycieczka uczniów klas 5a i 5b do OPN i na Pustynię Błędowską

• W dniu 29 czerwca 2024 r. uczniowie  klas 5a i 5b wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz na Pustynię Błędowską.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Jaskini Nietoperzowej. Jest to największa jaskinia Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W jej wnętrzu można podziwiać efektowne nacieki taki jak m. in. wodospad naciekowy z kropielnicą, ambony oraz olbrzymie kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini. Wśród innych jaskiń znajdujących się w okolicy wyróżnia się jednym z największych siedlisk nietoperzy, wielkością sal, a także bogatym katalogiem znalezisk archeologicznych.

Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem odbyli spacer Doliną Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. Obszar parku budują wapienie pochodzące z górnej jury. Dzieci podziwiały tutaj najbardziej znane ojcowskie formacje: Bramę Krakowską, Rękawicę, Igłę Deotymy, a także ruiny zamku w Ojcowie. Po drodze zjedliśmy pyszny obiad w „Piwnicy pod Nietoperzem”.

Kolejną urocza parą, którą udało się obejrzeć był Zamek w Pieskowej Skale oraz stojąca samotnie na straży zamku Maczuga Herkulesa.

Zakończeniem wycieczki był wyjazd na Pustynię Błędowską, która niewątpliwie jest jedną z większych ciekawostek przyrodniczych i krajobrazowych w Polsce. Tam z punktu widokowego Róża Wiatrów podziwialiśmy ten nietypowy dla Polski krajobraz. Na pustyni uczniom udało się też odnaleźć …mrówkolwa.

• XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski ,,Słońce, słońce i życie…”

• 12 kwietnia 2024r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku Białej odbył się XXVI Rejonowy Konkurs Recytatorski ,,Słońce, słońce i życie…” Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły pierwsze miejsca       w etapie powiatowym, który odbył się w Żywcu w Miejskim Domu Kultury w dniu 21 marca 2024r.

W kategorii klas 1-3, uczennica klasy 3b Jagoda Juraszek oraz Aleksandra Jachowicz z 4b zdobyły wyróżnienia.

Celem konkursu było prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego. Konkurs był przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Młodzież  przygotowała do konkursu po 2 utwory: 1 utwór poetycki i 1 fragment prozy.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.