• Zawody sportowe o mistrzostwo powiatu

          • W dniu 21.02.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych o mistrzostwo powiatu żywieckiego w siatkówce chłopców. Drużyna spisała się znakomicie!!! W czasie turnieju chłopaki rozegrali pięć meczy, nie przegrywając ani jednego. Oczywiście zdobyli PIERWSZE miejsce i będą reprezentowali Powiat Żywiecki w następnych zawodach na szczeblu rejonowym.

            Skład drużyny: Oskar Biernacki, Konrad Wierzbinka, Bartosz Janik, Łukasz Jagosz, Kacper Świniański, Marek Łopatka, Dawid Pawlus, Patryk Wiewióra, Dawid Płaczek

          • Cyrk „Szok”w naszej szkole

          • Dnia 17 lutego mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”.

            Na sali zapanowała magiczna aura i można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś. Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

          • Otwarte serca…

          • W tłusty czwartek – 16 lutego - po naszej szkole od samego rana roznosił się wspaniały zapach świeżych wypieków. Pachniało tak, że ślinka napływała do ust… W klasopracowni wyposażonej w piece, stoły i przybory kuchenne w ramach programu Laboratoria przyszłości dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem Pani wicedyrektor Doroty Małysy, Pani Magdaleny Skrzypek oraz Pani Agnieszki Ścieszki piekły gofry i babeczki. Każdy, kto tylko zechciał, mógł zakupić sobie coś pysznego. Dochód z akcji został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Justynki Wojtyły.

            Dziękujemy wszystkim za udział w tej, jakże pięknej, inicjatywie. Oprócz zebranych funduszy – tak ważnych dla dziewczynki – skorzystała cała społeczność szkolna: panował miły nastrój, wszyscy byli radośni, zadowoleni   i… najedzeni. To był naprawdę tłusty czwartek!

          • W karnawale czas na bale

          • 14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowo - karnawałowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Dzieci z klas I-III bawiły się wyśmienicie. Wszystkie zdecydowały się wystąpić w przebraniach. Jedne wybrały postacie z bajek – księżniczki, królewny, rycerzy inne – bohaterów z gier. Przy dźwiękach muzyki uczniowie wzięli udział w różnych konkursach i zabawach. Następnie odbyła się zabawa dla uczniów z klas IV-VIII. Samorząd Uczniowski również dla nich przygotował wiele atrakcji. Zabawę prowadzili szkolni DJ-je. Uczniowie mogli zatańczyć taniec belgijski, makarenę, wziąć udział w zabawie z krzesełkami oraz zadedykować klasie, nauczycielom lub wybranej osobie, piosenkę. W trakcie trwania zabawy karnawałowej Samorząd Uczniowski zorganizował sklepik, w którym można było nabyć napoje oraz słodycze.

          • Bezpłatna zbiórka elektrośmieci

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

          • NOWE MONITORY INTERAKTYWNE W NASZEJ SZKOLE

          • Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców - organizacji balu sylwestrowego oraz wpłatom wielu rodziców naszych uczniów na konto Rady Rodziców - nasza szkoła wzbogaciła się o trzy ekrany interaktywne, które zostały zamontowane w salach do edukacji wczesnoszkolnej.

            W imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie, dzięki którym nasza szkoła z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej nowoczesna i przyjazna naszym uczniom.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIB

          • 3 lutego 2023r. w klasie IIIb odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały dla zebranych gości program artystyczny składający się z piosenek, wesołych wierszy o dziadkach i tańca.

            Po występie wnuki wraz ze swoimi dziadkami zatańczyły do piosenki ,,Kaczuszki”, wręczyły upominki, które wykonały samodzielnie. Babcie i dziadkowie mieli także odnaleźć się na portretach namalowanych własnoręcznie przez swoje wnuki. Goście nagrodzili dzieci wielkimi brawami. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Następnie uczniowie wraz z dziadkami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas poczęstunku babcie i dziadkowie wzięli udział w konkursach, w których poradzili sobie doskonale. Goście byli zachwyceni uroczystością, dopisywały im znakomite humory. Było wesoło, radośnie i bardzo miło. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, młodzieńczej energii i pociechy z wnuków.

          • Klasa IIa - Układ Słoneczny - nauka przez zabawę

          • Uczniowie klasy II A wykonali makiety – Układ Słoneczny. Do ich wykonania wykorzystali różnorodne materiały, w tym materiały pochodzące z recyklingu. Poprzez zabawę uczniowie poznawali nazwy i właściwości planet. Zabawa i praktyczne działanie oraz obserwacja pracy rówieśników pozwala dziecku na szybsze i trwałe zapamiętanie przyswajanych wiadomości. Uczniowie z wielką ciekawością i z zaangażowaniem podjęli się tej pracy. Wykazali się dużą kreatywnością, co widać w pracy każdego z nich. Na korytarzu szkolnym uczniowie wykonali wystawę swoich prac. Kreatywność to nie tylko nasze wrodzone talenty i predyspozycje, ale też umiejętności, które możemy wzmacniać i rozwijać poprzez różnorodne ćwiczenia. Dbając o rozwój dzieci dostarczamy im zróżnicowanych bodźców, zachęcamy do podejmowania nowych wyzwań i rozwijamy chęć ciągłego poznawania.

          • Nocowanie w szkole pełne niespodzianek

          • Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia?
            W dodatku na 15 godzin ? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak... To wydarzyło się naprawdę. Gdzie? 
            W naszej szkole, a
             wszystko to za sprawą Ferii z Parafią, w organizację których nasza szkoła postanowiła się włączyć. Czwartek był dniem nocowania w szkole. W nocnym wydarzeniu wzięło udział 50 uczniów z klas IV-VIII. Impreza rozpoczęła się w czwartek 23 styczniao godz.18.00 i zakończyła w piątek o godz. 9.00 rano. Obowiązywały jedynie zakazy, które, jak się okazało, były wykonalne, a mianowicie: zero chipsów i napojów gazowanych oraz używania telefonów komórkowych. I co? Okazało się, że można żyć bez tego, a telefony okazały się zbędne, bo zaplanowanych atrakcji było więcej, niż udało się zrealizować.

            Do dyspozycji była cała szkoła. Powitalne spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Na początku uczniowie mieli zapewnione zajęcia sportowe: od ruchowych zabaw integracyjnych, które poprowadził Pan Marek Jeziorski, po gry planszowe ( szachy, twister, karty DOBBLE, UNO itp.). W ramach odpoczynku dzieci dekorowały gofry upieczone przez Panie Magdalenę Skrzypek oraz Dorotę Małysę, zajadały się pizzą sponsorowaną przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Zwieńczeniem wieczoru była emisja filmu: „ Krudowie”, podczas którego dzieci mogły poczuć się jak w kinie, bo nasza pani dyrektor  zorganizowała im popcorn. Rankiem, po pobudce, uczniowie porządkowali salę i czekali na odbiór przez rodziców.

            Noc spędzona w gmachu szkoły pokazała placówkę zupełnie z innej perspektywy, nie tylko jako budynek, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsce, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas - przy okazji poznając się nawzajem i integrując z uczniami z innych klas.

            Czy można polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Pokazała to atmosfera, jaka panowała podczas tej imprezy, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości, a domowy klimat oddawał swobodny strój sportowy,  spacery po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach, wspólny posiłek, gry i zabawy w gronie kolegów i koleżanek. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność; pokazać, jak w sposób wartościowy , a jednocześnie przyjemny, mogą spędzić czas.

            Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli to wspaniałe wydarzenie: Radzie Rodziców, ks. Damianowi Dadakowi, Paniom Ewie Widzyk i Joannie Motyce oraz niezastąpionemu, zresztą jak zawsze, Panu Grzesiowi Jaskowi.

            Dyrekcja oraz Uczniowie szkoły

          • Bajkowy dzień

          • 13 stycznia – tuż przed feriami – Samorząd Szkolny ogłosił dniem bajkowym. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjno-techniczni spędzili czas nauki i pracy  w przebraniach. Wszędzie można było spotkać kogoś niezwykłego: różne zwierzęta, kilku gangsterów, paru kowboi, policję, piratów, cyganki, smerfy, królów, wróżki, pokemony. Było też wielu konkretnych bohaterów:  Cruella de Mon, Czerwony Kapturek, Maska, Batman, Harry Potter i inni. Wszyscy świetnie się bawili, a lekcje w takiej atmosferze upływały miło i przyjemnie. W czasie apelu podsumowującego I półrocze Samorząd Szkolny nagrodził kilku wyróżniających się przebraniem uczniów, nauczyciela oraz pracownika technicznego. Teraz już tylko pozostało nam cieszyć się feriami...

          • Spotkanie kolędowe dla Babci i Dziadka w klasie 1B

          • Babcia i dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego też uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą przygotowali dla nich ,,Spotkane kolędowe." Uroczystość odbyła się 11 stycznia o godz.15.00 Uczniowie kolędowali i recytowali życzenia. Do kolędowania włączyli się również goście.Atmosfera spotkania była wspaniała. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta,które włożyły wiele wysiłku by by uczcić ich święto. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne a ocierane ukradkiem łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu ze swoich wnucząt. Na zakończenie uczniowie wręczyli dziadkom i babciom własnoręcznie namalowane portrety a rodzice zaprosili gości na słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze babć i dziadków pokazały jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

            Wiecej zdjęć w Albumie fotograficznym - Spotkanie koledowe dla Babci i Dziadka 

          • Jasełka połączone z kolędowaniem

          • 08.01.2023r. - po dwóch latach przerwy - uczniowie naszej szkoły przygotowali niezwykły występ, który licznie zgromadził mieszkańców naszej miejscowości. Gościem honorowym tego wieczoru był Pan wójt Maciej Mika.

            W pięknie przystrojonej sali, przy blasku świec i ustrojonych stolikach zaproszeni goście, rodzice oraz dziadkowie podziwiali występy uczniów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez Pana Marka Jeziorskiego, który następnie oddał głos uczniom klasy VIb, którzy pod kierunkiem wychowawcy  - Pani Joanny Motyki doskonale wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli. Scenki związane z narodzeniem Jezusa były przeplatane śpiewem kolęd w wykonaniu solistów oraz chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Izabeli Płonki. Następnie uczniowie klasy IIb zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas wspólnego kolędowania, a na gitarze przygrywał im Pan Tomasz Sala.Występom towarzyszyły dźwięki fletów i skrzypiec - przypomniały one świąteczną  atmosferę Bożego Narodzenia. Wieczór kolęd wydłużył wszystkim radosny czas świętowania.

            Na zakończenie tego magicznego wieczoru głos zabrali: Pan wójt Maciej Mika oraz dyrektor szkoły pani Bożena Kupczak, którzy podziękowali uczniom i nauczycielom za piękne występy, a mieszkańcom za liczne przybycie. Złożyli też noworoczne życzenia.

          • Zbiórka TALENCIAKÓW zakończona - gry planszowe dostarczone!

          • Pamiętacie jak wspólne zbieraliśmy TALENCIAKI za zakupy w Lidl? Ostatnio wymieniliśmy 1300 kuponów na 15 zestawów gier stolikowych, które przekazaliśmy do świetlicy szkolnej oraz gabinetu terapeutycznego. Przekazane gry posłużą jako pomoce i uatrakcyjniają zajęcia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!!! Samorząd Uczniowski

          • Święta tuż, tuż...

          •        W czwartek 22 grudnia w naszej szkole przeżyliśmy niezwykły dzień. Na pierwszej lekcji każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą, by wspólnie spędzić klasową wigilię lub połamać się opłatkiem. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie razem obejrzeliśmy szkolne jasełka. Przygotowała je pani Joanna Motyka wraz ze swoją klasą – 6b. Dzieciaki pięknie odegrały role ukazujące wydarzenia  sprzed dwóch tysięcy lat. Całe przedstawienie przeplatało się z występami solistów, chóru oraz grup instrumentalnych. Wszyscy odczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt: nuciliśmy kolędy, przytupywali w rytm skocznych pastorałek,  wpatrywaliśmy się w młodych wykonawców. Na koniec pani dyrektor – Bożena Kupczak złożyła wszystkim świąteczne życzenia, do których dołączył się Samorząd Szkolny.

            Serdeczność, wspólnota, radość i przeżywanie chwil w poczuciu bliskości spaja każdą grupę – także tę szkolną – dlatego co roku gromadzimy się, by kultywować tradycje i obyczaje naszych przodków. Na takie noworoczne kolędowanie zapraszamy wszystkich chętnych do szkoły w niedzielę 8 stycznia  2023 roku na godzinę 16.00. Do zobaczenia...

            Szczęśliwego Nowego Roku!

          • Zajęcia w pracowni ceramicznej TERRAART

          • 6 XII 2022 r. uczniowie klasy II a SP im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach odwiedzili pracownię ceramiczną „TERRAART” w Radziechowach. Uczniowie mogli bliżej zapoznać się z jedną z dziedzin sztuki jaką jest ceramika. Poznawali narzędzia i materiały potrzebne do pracy. Pod kierunkiem artystki p. Eweliny Wiercigroch – Dudki wykonywali swoje prace – lepili z gliny mikołaje, wykorzystując metodę szczypania. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, wymieniali się swoimi spostrzeżeniami. Piękne mikołaje będą poddane procesowi wypalania, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia będą ozdabiać świąteczne stoły. Na zakończenie było wspólne pozowanie do zdjęć. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i na pewno jeszcze nie raz popróbują swoich sił w tej działalności.

          • Zbiórka materiałów papierniczych

          • Tuż przed świętami w naszej szkole odbyła się zbiórka materiałów papierniczych. Nasi uczniowie i ich rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Zebraliśmy znaczną ilość rozmaitych przyborów szkolnych. Następnie nasi wolontariusze wraz z opiekunami odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziechowach "Pod Skrzydłem Anioła" i wręczyli jego podopiecznym zebrane materiały. Pracownicy oraz podopieczni fundacji Per Corda przyjęli nas bardzo ciepło, pokazali nam swój dom i opowiedzieli o swojej pracy. Radość z przekazanych przez nas prezentów była ogromna. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję i nie zapomnieli że  "Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi." (S.Trojanowska, Wigilijna przystań)

          • Laureaci powiatowego konkursu literackiego i plastycznego „Boże Narodzenie na pograniczu polsko-czeskim”

          • W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu

            To motto tegorocznego konkursu literackiego o tematyce świątecznej organizowanego w ramach cyklu „Boże Narodzenie na pograniczu polsko – czeskim” realizowanego przez Wydział Turystyki Kultury Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu. Na konkurs wpłynęło 139 prac z naszego powiatu pisanych prozą i wierszem.

            Konkurs miał na celu zainspirowanie dzieci i młodzież do twórczości literackiej oraz plastycznej. Młodzi twórcy dzielili się osobistymi przemyśleniami, refleksjami  i nadziejami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia oraz tym, czy i na ile narodzenie Bożego Dzieciątka może zmienić nasze otoczenie, rodziny, nas samych.

            W konkursie literackim nagrodzeni zostali:

            Martyna Ciurla, Lena Miszczyk, Małgorzata Sapeta, Agnieszka Toman (kl.5b)- opiekun Jadwiga Sapeta

            Wojciech Sosna (kl.6a)- opiekun Jolanta Roczyna

            Martyna Sapińska (kl.6b)- opiekun Joanna Motyka

            W konkursie plastycznym wyróżniona została:

            Lena Miszczyk (kl.5b) -opiekun Zuzanna Tlałka

            Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 14 grudnia 2022 roku            w Muzeum Miejskim w Żywcu.

            Serdecznie gratulujemy  laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

          • XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

          • W dniu 25.11.2022 r. w Szkole Podstawowej im. ks. prał. St. Gawlika odbył się szkolny etap XV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach, w którym udział wzięło 18 uczniów klas VII i VIII. Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy oraz świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami. Zwycięzcami szkolnego etapu zostały uczennice klas VIII Nikola Bogdał, Emilia Adamczyk oraz Oliwia Ślusarz, które to w dniu 1 grudnia 2022 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Twardorzeczce przystąpiły do etapu powiatowego. Laureatką XV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Uzależnianiach została Emilia Adamczyk, uczennica klasy 8a. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszej podopiecznej. Za przygotowanie i opiekę merytoryczną nad uczniami odpowiadały Pani Dominika Pawlus oraz Paulina Górny.

            gm-twardorzeczka.pl/xv-powiatowy-konkurs-wiedzy-z-zakresu-uzaleznien